588 002 273

Lutotín

oficiální stránky

Bílovice - Lutotín

Myslivecký spolek v Bílovicích – Lutotíně

 

Prioritou spolku je zachování drobné zvěře v naší krajině, která je indikátorem stavu našeho životního prostředí a bohatství krajiny. Na drobnou zvěř působí řada negativních vlivů,které můžeme při dobré vůli omezit.V prvé řadě je to zemědělská činnost, civilizační tlaky, jako rušení zvěře v době hnízdění a vyvádění mláďat, pohyb lidí s volně puštěnými psy, kteří zvěři nic nedělají, čtyřkolky, jezdci na koních, běžkaři při větší sněhové pokrývce, dále nelegální lov zvěře a přemnožení predátoři, kteří se stěhují za potravou, to je zvěří.

 

Z těchto důvodů je snahou spolku provádět osvětu mezi občany, hlavně mezi dětmi, do kterých má smysl vkládat informace. Pro děti jsme uskutečnili dvě přednášky s doprovodným programem.

 

Pro pozvané myslivce jsme zorganizovali také dvě přednášky. Na první jsme pozvali přítele Jana Niedobu, který byl celý život lesníkem a dlouhou dobu působil v bažantnici Židlochovice a v oboře Soutok. Tématem byla černá zvěř.

 

Na druhou přednášku jsme pozvali předsedu Okresního mysliveckého spolku v Šumperku přítele ing. Vladimíra Diviše se synem. Oba jsou celostátně uznávanými odborníky v chovu srnčí zvěře a odhadu věku ulovené zvěře.

 

V letošním roce jsme již po 11 prakticky zajistili krajské setkání kynologů na Žudru.

Toto únorové setkání má velkou oblibu mezi myslivci , a také společenskou a odbornou úroveň.

Přednášejícími jsou vždy odborně uznávaní odborníci.

V naší honitbě také vznikl českou televizí vysílaný a celostátně publikovaný dokument o dotacích do myslivosti. Zákoutími naší krajiny se kochají diváci v naší republice i na Slovensku.

 

Na kachnu březňačku na toku Romže v Lutotíně jsme si za léta již zvykli a návštěvy rodičů s dětmi z celého okolí jsou tradicí. Jdeme za kačenkami říkají. Pro starší generaci je pohled na pestré kachny na toku balzámem na životní rány.

 

Stále chováme chovné a snůškové hejno bažantí zvěře, které produkuje 2500 vajec. Kuřata předáme mysliveckým spolkům na okrese pro zazvěřování krajiny. My odchováme 500 ks dospělé bažantí zvěře pro obnovu chovného hejna a vypouštění do naší krajiny.

 

Naše hospodářská činnost je úzce spojena se zemědělskou firmou Rols Lešany. Myslivecká políčka. Která jsopu v naší krajině, poskytují zvěři úkryt a celoroční potravu.

Zvěřinu, kterou získáváme průměrným odlovem, používáme v naší myslivecké kuchyni pro potřeby spolků v obci.

 

 

                                                                                                                                         Jan Toman

 

Kontakt:

 

Jan Toman - hospodář

 

Tel.: 725 131 095

 

 

TOPlist